نمایشگر آیپد پرو ۲۰۲۰

استفاده از نمایشگر mini LED در آیپد پرو ۲۰۲۰

شایعاتی درباره اپل مبنی بر استفاده از فناوری نمایشگر mini LED در مدلهای آینده iPad Pro وجود دارد. به نظر می‌رسد که جهش بزرگ بعدی فناوری نمایش ، mini LED است و از آنچه می‌‌توانیم بگوییم ، آینده iPad Pro 2020 ممکن است اولین محصول اپل باشد که با این نمایشگر روانه بازار می‌شود.

شواهد حاکی از آن است که شرکت سازنده Innolux تولیدکننده انبوه Mini LED برای آیپد پرو های ۲۰۲۰ اپل خواهد بود

گزارش چین حاکی از آن است که شرکت Innolux در حال آماده سازی برای شروع تولید بر روی صفحه نمایش های mini LED برای iPad Pro 2020 در نیمه دوم سال 2020 است. این ممکن است عجیب به نظر برسد اما انتظار می رود اپل دو مدل آیپد پرو را در ماه مارس عرضه کند. به نظر می‌رسد ، این شرکت می تواند از نسخه های آماده 5G از خانواده تبلت پریمیوم خود رونمایی کند و طبق این گزارش ، این مدل ها همچنین می توانند از تکنولوژی mini LED استفاده کنند.

مزیت نمایشگر mini LED به LCD چیست؟

مزیت استفاده از mini LED نسبت به LCD این است که mini LED از اجزای ریز LED برای ایجاد تصویر استفاده می‌کند. استفاده از این فناوری همچنین به افزایش روشنایی کمک زیادی می‌کند ، در عین حال به عامل بهره وری و صرفه جویی در مصرف باتری نیز کمک می کند. همچنین تفکیک دقیق رنگها را می توان در چنین نمایشگرها نیز انجام داد ، به همین دلیل شایعه شده است که اپل از این فناوری در مدل های آینده MacBook Pro نیز استفاده می کند.

گذشته از mini LED ، گزارش شده است که اپل در حال کار بر روی فناوری microLED است و به احتمال زیاد اولین محصولی که نمایشگر جدید را نشان می دهد ، یعنی همان تکنولوژی استفاده شده در Apple Watch .امیدواریم که آیپد پرو هایی ۲۰۲۰ این شرکت دارای نمایشگر جدیدتر و به‌روزتر باشد باشد و با همان نرخ تازه سازی 120 هرتز وارد بازار شود.

منبع : wccftech.com