رتبه الکسا چیست

چگونه رتبه الکسا را کاهش دهیم؟ | همه چیز درباره رتبه الکسا

چگونه می توانم رتبه الکسا را ​​بهبود ببخشم؟ این سوالی است که هرروز از افراد زیادی می‌شنویم. ما میدانیم که این شاخص رنک الکسا برای شما و کسب‌وکار شما چقدر مهم است. تبلیغ‌دهندگان ، سرمایه‌گذاران و شرکای احتمالی، به عنوان یک معیار عمومی ، رتبه الکسا را ​​مدنظر قرار می‌دهند و از آن به عنوان روشی برای ارزیابی ارزش کسب‌وکار شما استفاده می کنند. به همین دلیل ، پیشرفت در رتبه شما می تواند بر درآمد و اعتبار شما موثر باشد.

رتبه الکسا چیست ؟

رتبه ( رنک الکسا ) یک شاخص واحد است که خلاصه ای سریع از عملکرد یک سایت (شما یا رقیب شما) نسبت به سایر سایت های وب ارائه می دهد. اگر تمرکز خود را بر روی آن متمرکز نکرده اید ، ممکن است تمام تلاش خود را انجام دهید تا ارزش و دید کسب و کار خود را به حداکثر برسانید. در کل ، بازدیدها و میزان حضور کاربر سایت شما در رتبه الکسا شما موثر واقع می‌شود.

اما قبل از اینکه به این نکته توجه کنیم که چگونه می توانید رتبه Alexa سایت خود را بهبود بخشید ، باید یک قدم عقب برداریم. درک فرم آرایش رتبه الکسا بسیار مهم است ، بنابراین می دانید که چگونه می توانید آن را بهتر کنید.

آیا رتبه الکسا دقیق است؟

به گفته وب‌سایت سایت الکسا،‌ رتبه الکسای سایت شما تخمینی از میزان محبوبیت سایت شما نسبت به سایر سایتها است. رتبه الکسا به این سوال پاسخ می دهد: در مقایسه با تمام سایت های دیگر ، سایت من چگونه کار می کند و چه عملکردی دارد؟ توجه داشته باشید که از آنجا که رتبه الکسا یک معیار نسبی است ، رتبه سایت شما نه تنها به ترافیک آن سایت بستگی دارد بلکه به تغییر در ترافیک سایتهای دیگر نیز بستگی دارد

الکسا چگونه داده های سایت‌ها را جمع‌آوری میکند؟

الکسا دارای یک پلت فرم بزرگ داده در جهان است که از اطلاعات خود را ازمیلیون ها نفر در سراسر جهان جمع‌آوری میکند. برخی از این اطلاعات، از اکستنشن (تولبار الکسا) که ببروی مرورگر کاربران نصب شده‌است گردآوری می‌شود. براساس این داده‌ها ، الکسا تعداد بازدید کنندگان همه سایت های اینترنتی را تخمین می زند. این یک محاسبه پیچیده است که شامل تصحیح سوگیری ها و همچنین شناسایی و دور زدن ترافیک جعلی یا هرزنامه است.

رتبه الکسا چگونه محاسبه می شود؟

هر روز ، الکسا در طی 3 ماه گذشته میانگین بازدید کنندگان روزانه و بازدید از صفحه به هر سایت را تخمین می زند. سایتی که بیشترین ترکیبی از بازدید کنندگان و بازدید از صفحه در طی 3 ماه گذشته دارد ، در رده شماره یک قرار گرفته است. این سایت با کمترین رتبه در جایی حدود 30 میلیون قرار دارد. اگر هیچ کس در پنل اندازه گیری الکسا طی 3 ماه گذشته از سایتی بازدید نکرده باشد ، هیچ رتبه ای برای آن سایت وجود ندارد.

کاهش رتبه الکسا چگونه ممکن است؟


به گفته بلاگ الکسا چندین تاکتیک وجود دارد که به بهبود (کاهش) رتبه الکسا شما کمک می‌کند:

محتوای جذاب و یونیک تولید کنید

همواره سعی کنیدمحتوای به روز شده و با ارزش برای مخاطبان خود را ارائه دهید و از سایت‌های دیگر کپی‌برداری نکنید. محتوایی که برای کاربر ارزشمند نباشید،نمی‌تواند مخاطبان وفاداری برای سایت شما بسازد. هنگامی که خوانندگان منابع با ارزش و آموزنده ای را می یابند ، با محتوادرگیر می شوند و در بین شبکه های اجتماعی نظیر تلگرام و اینستاگرام واتساپ به اشتراک می گذارند و بازدیدکنندگان جدیدی را معرفی می کنند که به طور بالقوه به مشتری‌های شما تبدیل می شوند. محتوای با کیفیت نیز توسط موتورهای جستجوگر مانند گوگل امتیاز مثبت می گیرد ، که برای دستیابی سریعتر به جواب های بهتر برای کاربر نهایی ، قدم‌هایی می‌گذارد.

در سایت‌های بیشتری به سایت خودتان لینک بدهید

این تکنیک به موتورهای جستجو کمک می کند تا هدف و ماهیت سایت شما مشخص شود و همچنین کیفیت و اعتبار سایت شما را افزایش می دهد. به عبارت دیگر ، لینک‌های معتبر ورودی (از سایتهایی که عملکرد و رنک خوبی دارند) اعتبار سایت شما را افزایش می‌دهد. این تاکتیک باید با تولید محتوای جذاب و اصلی پشتیبانی شود ، چرا که اگر نمی خواهند بمانند ، بازدید کنندگان را به سمت سایت خود هدایت می کنند؟

لینک‌ های داخلی را فراموش نکنید

لینک های داخلی ، لینک هستند که از یک صفحه یا ارسال در سایت شما به صفحه دیگر منتهی می‌شوند. این لینک‌ها مفید هستند زیرا آنها بازدید کنندگان را از طریق وب سایت شما (به عنوان مثال پیمایش وب سایت) راهنمایی می کنند ، و آنها را درگیر مطالب مرتبط و مرتبط می کنند.این لینک های فرعی هستند که در موتور جستجو در زیر لینک صفحه اصلی شما ظاهر می شوند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که مطالبی که شما تولید می کنید اولا کپی نباشید و ثانیاً مربوط به بازدیدکنندگان شما و پرسونای مخاطب شما باشد و برای کاربر اهمیت بالایی برخوردار باشد. در هر صفحه سایتتان بین ۲ تا ۶ لینک داخلی تعریف کنید.

در کل ، هر دو لینک ورودی و داخلی در سئو سایت شما موثر هستند به گوگل کمک می کنند تا از محتوای سایت شما درک بهتری داشته باشد و تعیین کند که مطالب سایت شما چقدر برای بازدیدکنندگان ارزش دارد. اما در حالی که بخش مهمی از استراتژی بازاریابی شما در فضای آنلاین شماست ، باید از روشهای صحیح لینک‌دهی را به کار بگیرید. لینک‌دهی بیش از حد می تواند اعتبار یا خوانایی سایت شما را کاهش دهد و ممکن است توسط گوگل پنالتی شود. زمانیکه کاربر روی لینک‌های داخلی کلیک میکند، تعداد صفحات بیشتری از سایت شما را مطالعه کرده و میزان حضور در سایت شما بیشتر می‌شود که در رتبه الکسا موثر است.