دفتر مرکزی شرکت آپارات

طراحی داخلی دفتر آپارات

تاریخچه سایت آپارات

آپارات در بهمن سال ۱۳۸۹ به کاربران ایرانی معرفی شد. مدیریت آپارات، دلیل ارائه این سرویس به کاربران ایرانی را حجم بالای درخواست‌های کاربران برای ارائه سرویس اشتراک‌گذاری ویدئو عنوان کرد. پس از گذشت یک سال از بنیان‌گذاری سرویس، در بهمن ۱۳۹۰ نسخه اندروید آن نیز منتشر شد. پس از آن و در دی‌ماه ۱۳۹۱ تعداد بازدید روزانه ویدئوهای آپارات از مرز یک میلیون گذشت. در تیرماه ۱۳۹۲ نیز نسخه ios سرویس آپارات در اختیار کاربران قرار گرفت.

طراحی داخلی دفتر مرکزی آپارات در تهران

کانسپت اصلی پله های مرکزی آپارات از طریق تعریف جدیدی از پله در فضاهای اداری شکل گرفته است. بطوری که پله ها نه تنها به عنوان یک عنصر عمودی بین طبقات، بلکه به عنوان یک آمفی تئاتر کوچک عمل  می کنند و فرصتی برای گردهمایی، سخنرانی و یا صرفا محل استراحت در ساعات کار یا ناهارخوری را فراهم می کند. ساختار پله به دو تیر اصلی و قطعات فولادی تقسیم شده که سطوح آن ها با آجرهای 30*5 سانتی متری مزین شده و علاوه بر پاسخ به نیاز کاربران، تجربه های مختلفی را در اختیارشان قرار می دهد.

برای ساخت و ساز و برش قطعات فولاد از “واترجت” استفاده شده؛ سپس قطعات در کنارهم جوش داده و در نهایت با 4 ستون در محل نگه داشته شده اند،ایده ی دیگر ساخت این مرکز، با افزایش شکاف بین راهروها و دفاتر کار همراه بوده؛ شبیه به یک خط ساحلی که خشکی و دریا را بهم متصل می کند. به طورکلی گسترش این شکاف، وُید های مرتفع و فضاهای سبز، فضای پویایی را فراهم آورده اند که در نتیجه، شفافیت ایجاد شده توسط وُید ها، مکالمات بین کارکنان در طبقات بالا و پایین را برای بهره وری بیشتر در طول ساعات کاری فراهم می سازد.  پارتیشن ها و دیوارهای شیشه ای این فرصت را برای 75 ایستگاه (دفتر) اداری فراهم می کند تا از نور طبیعی بهرمند شوند.

برگرفته از Arel.ir