عکاسی معماری

چگونه عکاسی معماری انجام دهیم؟ | نکته های عکاسی معماری

عکاسی معماری مدرن

نورپردازی با کنتراست کم

اگر هوا بد و آسمون خاکستری بی‌رنگ وکسل‌کننده باشد،‌ممکن است به نظر برسد که ارزش عکاسی ندارد. این مساله ممکن است برای برخی از سوژه‌ها صدق کند،‌اما روزهای ابری نور فوق‌العاد نرمی دارد که برای جزییات معماری کاملا مناسب است. این نرمی‌ها به شما اجازه می‌دهد که سوژه‌ها را با جزییات بسیار خوبی ثبت کنید.

عکاسی در معماری چیست؟

نور جانبی

برای بدست آوردن تصاویر برجسته، به دنبال صحنه‌هایی بگردید که در آن، نور قوی از کنار می‌تابد. این نوع نورپردازی،‌ به‌خصوص در بافت، کنتراست را افزایش می‌دهد‌ و به تاکید بر شکل سوژه کمک می‌کند.

نور جانبی در عکاسی

الگو در نور و سایه‌ها

به نحوه تابیدن نور به سوژه‌های مختلف به دقت توجه کنید. زمانی‌که از جزییات عکس میگیرید، سایه‌ها و هایلایت‌ها (قسمت‌های روشن) میتوانند به یک المان ترکیب‌بندی مهم تبدیل شوند.

عکاسی معماری الگو ها

الگوها

الگوهای تکرارشونده میتوانند تصاویر جالب توجهی ایجاد کنند. سازه‌های دست‌ساز بشر پر از الگوها و اشکالی هستند که می‌توانند برای عکسها مورد استفاده قرار گیرند.

بازتاب در عکاسی

بازتاب‌ها

در مقابل تمام معماری‌های شگفت‌انگیز در جهان، ساختمان‌های کسل کننده و بدقواره زیادی وجود دارد که به نظر می‌رسد.جذابیت چندانی برای عکاسان ندارند.آنها اغلب چیزی که ارزش ثبت کردن داشته باشد را دارند، اما کشف آنها به کمی کار و تلاش نیاز دارد. یک راه برای جذابیت بخشیدن به این سوژه‌ها این است که به دنبال بازتاب‌ها بگردید.

عکاسی دوربین مدار بسته

اسباب و وسایل

عکاسی معماری همیشه فقط و فقط مربوط به ساختمان‌ها نیست. اسباب و وسایل ساختمان اغلب نادیده گرفته می‌شوند. اما با این حال میتوانند به اندازه خود معماری، سوژه جذابی باشند.هنگامیکه یک مکان را درنظر می‌گیرید، به دنبال اسباب و وسایل جالب مانند علائم، چراغ‌‌ها و دوبین‌های مداربسته بگردید!

عکاسی از بنای تاریخی

مجسمه و بناهای تاریخی

زمانیکه به معماری فکر می‌کنید، مجسمه‌ها احتمالا آخرین چیزی هستند که به ذهنتان میرسند. با این وجود آنها برای بسیاری از ساختمانها و بناهای تاریخی یک المان اصلی به شمار می‌رموند. مجسمه‌ها یک خصیصه معمول معماری هستند.

عکاسی سیاه و سفید ساختمان

سیاه و سفید

این نکته برای زمانی است که به خانه برمیگردید. اگر تصاویر پر از بافت یا الگوهای قوی. هست، تبدیل آنها به سیاه و سفید را مدنظر قرار دهید. حذف المان‌ رنگ از تصاویر به تاکید بر المان‌های ترکیب‌بندی کمک کرده و میتواند به عکس‌های بسیار عالی تبدیل شود.