شارژر اصلی و تقلبی سامسونگ

مقایسه تصویری شارژر اصلی سامسونگ با شارژر تقلبی

شارژر گوشی یکی از مهم ترین و اصلی‌ترین لوازم جانبی هر تلفن همراه هست که بدون آن می‌توان قاطعانه گفت که گوشی هیچ ارزشی ندارد چرا که منبع تغذیه گوشی توسط شارژر شارژ می شود. از این رو نقش مهمی را دارا هستند و باید در خرید آنها دقت کنیم. اما لازم به ذکر است که میزان ولتاژ شارژر گوشی بنابر باتری گوشی تعیین می شود و به همین دلیل زمانیکه میزان ولتاژ ورودی به گوشی تغییر کند، اولین چیزی که آسیب می‌بیند باتری است و سپس به مراتب گوشی و سخت افزار آن نیز حتی ممکن است تحت آسیب قرار بگیرند و تمامی این موارد ناشی از شارژر اشتباه و تقلبی ایجاد خواهد شد.

از این رو حتما برای خرید شارژر باید دقت کنیم تا به گوشی ما آسیبی وارد نشود. با این وجود شاید در حین خرید شارژر دچار افراد سودجویی شویم که برای بفروش رساندن شارژرهای تقلبی خود دست به هر کاری میزنند.

چگونه می توانیم تفاوت شارژر اصلی با تقلبی را تشخیص دهیم؟

اما تکلیف چیست؟ با وجود این سوالات، تشخیص شارژر تقلبی و اصلی کار آسانی است که شما می توانید این کار را به راحتی انجام دهید و برای انجام آن نیز فقط باید کمی توجه کنید. در ادامه این گزارش از زومیاتو شما را با روش های تشخیص شارژر تقلبی از اصلی آشنا خواهیم ساخت که بی شک می‌تواند کاربرد موثری در انتخاب شما داشته باشد.

لوگوی شرکت سازنده بر روی شارژر

تشخیص شارژر اصلی و تقلبی

اولین چیزی که می تواند فورا نظر شما را به خود جلب کند، لوگو شرکت سازنده است که در این گزارش ما تصمیم گرفتیم تا از شارژر سامسونگ استفاده کنیم. از این رو برای تشخیص شارژر تقلبی سامسونگ باید کمی عمیق تر لوگوی روی شارژر را مشاهده کنید. این لوگو باید به بهترین شیوه ممکن بر روی شارژر پرینت شده باشد که حتی ذره ای جوهر در اطراف آن وجود نداشته باشد.


نوشته های روی شارژر

فرق شارژر اصلی و تقلبی

اینک نوبت به بررسی تمام اطلاعات و نوشته های بر روی شارژر رسیده است. خب همان گونه که مشاهده می کنید، شارژر سمت راست تصویر با جوهر بیشتر و با وضوح بهتری چاپ شده است. همچنین شما میتوانید با بررسی نوشته های روی شارژر تفاوت شارژر اصلی و تقلبی را به راحتی متوجه شوید.


درزهای شارژر

تفاوت شارژر اصلی و تقلبی

درپوش بالایی شارژر که دارای لوگو سامسونگ است، باید به گونه ای برش داده شود که هیچ اثر دندانه ای روی آن وجود ندارد که در تصویر ذیل کاملا واضح است. تمام درپوش بالایی باید بصورت یک دست و یکنواخت در جای خود قرار بگیرد که در تصویر می توانید نمونه یک شارژر تقلبی را مشاهده کنید.


شارژر اصلی سامسونگ ساخت کجاست؟

تشخیص شارژر اصلی و تقلبی
تشخیص شارژر اصلی و تقلبی

کشور سازنده شارژرهای سامسونگ کشور چین می باشد و این شارژرها با خروجی های مختلف طراحی و ساخته می شوند. بنابراین باید در حین خرید شارژر باید میزان ولتاژ خروجی را ببینید و بر اساس گوشی خود خریداری کنید تا باتری آسیب نبیند. از این رو اگر گوشی شما Fast Charge باشد، وقتی شارژر تقلبی را به آن متصل می کنید، در اصل به باتری گوشی آسیب میرسانید!


محل قرار گیری پورت USB شارژر

تشخیص شارژر اصلی و تقلبی سامسونگ

همان گونه که در تصویر مشاهده می کنید،برای شارژرهای این مدلی سامسونگ محل قرار گیری صحیح و درست پورت USB در بالای نوشته و اطلاعات شارژر باید باشد و در غیر اینصورت شارژر تقلبی می باشد.


امیدواریم توانسته باشیم در این مقاله شما را از ضررهای احتمالی ناشی از خرید شارژرهای تقلبی آگاه کرده باشیم.

منبع : نمناک