مشکل وای فای مک بوک

۳ راه حل برای رفع مشکل وصل نشدن وای فای در مک

درحالی که وای فای برای اکثر کاربران مک بدون مشکل کار می‌کند ولی تعدادی از آن‌ها گزارش داده اند که برای وصل شدن به وای فای با مشکل رو‌به‌رو هستند. در این پست ۳ راهکار به شما ارائه می‌دهیم.

پکیج نرم افزار مک 2020

سیستم عامل مک را به آخرین نسخه آپدیت کنید

همیشه توصیه می شود که نرم افزار سیستم را به روز نگه دارید. بنابراین اولین قدم به روز رسانی نرم‌افزار مک است. برای نصب آخرین آپدیت می توانید در تنظیمات مک به قسمت Software Update مراجعه کنید. اگر از آخرین نسخه استفاده می کنید می توانید مک خود را ریبوت کنید. همین کار ساده ممکن است باعث رفع مشکل بسیاری از مشکلات باشد.

دانگل‌ها (USB 3 , USB-C, …) را از مک خود جدا کنید

اگر مک شما به وای فای وصل می شود اما در اغلب موارد قطع می شود و قادر به اتصال نیست، احتمال وجود تداخل سخت افزاری با برخی دستگاه های USB-C وجود دارد. در این روش می بایست تمامی دانگل های موجود را از مک جدا کنید و دوباره سعی به اتصال کنید. به نظر عجیب می آید اما من هم مشکل خود را با این روش حل کردم.

مودم خود را ری‌استارت کنید

در بعضی از شرایط ممکن است اصلا مشکل از مک نباشد که می توانید مودم خود را از برق خارج کرده و سپس ۲۰ ثانیه دیگر متصل کنید. این کار را میتوانید با فشردن یا نگه داشتن دکمه On/Off روی مودم انجام دهید. اگر از مودم دور هستید یا به آن دسترسی ندارید، میتوانید با یک دستگاه متصل به شبکه (مثلا آیفونتان) در مرورگر آدرس 192.168.1.1 را وارد کرده و گزینه reset را کلیک کنید تا مودمتان ری‌استارت شود.

منبع : مک نید