کرونا و تاثیر آن در قیمت بیت کوین

آیا کرونا باعث افت ارزش بیت کوین شده است؟

بیت کوین این هفته سقوط کرد، تقریباً در طی هفت روز گذشته حدود 15٪ کاهش قیمت داشته و بازار گسترده تر رمزارزها و کریپتو را به سراشیبی کاهشی هدایت کرده است.

قیمت بیت کوین که آغاز باورنکردنی را در شروع سال نو تجربه کرده بود و به 10،000 دلاررسیده بود. دراین هفته در سراشبی سقوط و کاهش بوده است و برخی دلیل آن را ویروس کرونا می دانند. 
با این حال ، بسیاری فکر می کردند که بیت کوین به عنوان یک دارایی به اصطلاح امن عمل کرده است ، با سقوط سهام و دارایی های ریسک پذیر اهمیت بیت‌کوین افزایش یافته است ، و حکم کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه صندوق داد و ستد ارزی بیت کوین( ETF)ممکن است دلیل اصلی کاهش قیمت بیت کوین باشد.

البته در این هفته ، به نظر می رسید وحشت ویروس کرونا روی کل بازارها منجمله بازار کریپتو و طلا و سهام بی تاثیر نبوده است. از روز دوشنبه تقریباً 3.2 تریلیون دلار سهام ایالات متحده از بین رفته است و در طی هفت روز گذشته ، بیت‌کوین بیش از 13 درصد سقوط کرده است. حتی بازار طلا ، که به طور سنتی به عنوان یک دارایی پناهگاه امن قلمداد می شد ، از این جنجال در امان نبوده است.

شیوع ویروس کرونا اکنون در سرتاسر جهان و چین گسترش یافته است. هم چنین کره جنوبی ، ایتالیا و ایران به سختی درگیر این ویروس هستند. اگر ویروس با این سرعت نگران کننده ادامه یابد ، انتظار آشفتگی بیشتر در بازارها را خواهیم داشت

ارز دیجیتال