دکمه هوم سامسونگ مثل ایفون

تنظیم ژست های ناوبری گوشی سامسونگ

اگر دوست دارید دکمه هوم home گوشی سامسونگ شما مثل آیفون بصورت یک خط باریک بالاکشیدنی شود یا بجای لمس کردن دکمه back ، بتوانید صفحه را از چپ به راست بکشید و گوشی اندرویتان را شبیه بهترین گوشی دنیا یعنی آیفون کنید، دست به کار شوید: سامسونگ حتی در اندروید ۹ هم کاربران خود را از ژست‌های ناوبری بهره‌مند کرد و خوشبختانه در اندروید ۱۰، علاوه بر آن، شاهد اضافه شدن ژست‌های ناوبری گوگل هم هستیم که برای همه کاربران گوشی‌های غیر از سامسونگ نیز در دسترس قرار دارد.

برای دسترسی به تنظیمات مربوط به این قسمت کافی است به بخش نمایشگر در تنظیمات اصلی گوشی رفته و گزینه ناوبری را انتخاب کنید. (Settings > Display > Navigation bar). در اینجا باید «بیشتر» یا همان «More Options» را انتخاب کنید که درست زیر بخش Full Screen Gestures قرار دارد. از آن جا می‌توانید تمام ژست‌های ناوبری سامسونگ و گوگل را به همراه کاربردشان ببینید. مثلا سوایپ از پایین (سامسونگ) و سوایپ از پایین و گوشه‌ها (گوگل). در همین بخش می‌توانید میزان حساسیت کلید بازگشت (Back) را نیز افزایش دهید که هم روی گوشی‌های پیکسل و هم روی دیگر گوشی‌های مجهز به اندروید ۱۰ وجود دارد.

همچنین می‌توانید ترتیب کلیدها را هم در صورت تمایل شخصی سازی کنید. مثلا آن‌ها را از چپ به راست یا راست به چپ تنظیم کنید که در هر دو صورت دکمه خانه (Home) در وسط قرار می‌گیرد. اگر هم با فعال کردن ژست ناوبری کار کردن با گوشی کمی برایتان سخت شد می‌توانید Gesture Hint را فعال کنید که خب ظاهر زیبایی به گوشی نمی‌دهد و بهتر است بعد از یاد گرفتن نکات، آن را غیر فعال کنید. با فعال کردن ژست کاربری دیگر مجبور نیستید نوار مخصوص کلیدها را روی گوشی ببینید و می‌توانید از یک گجت با نمایشگر بزرگ لذت ببرید.

البته ژست‌های ناوبری دکمه هوم سامسونگ فعلا فقط در حالتی قابل استفاده هستند که لانچر اصلی خود گوشی در حالت پیش فرض قرار داشته باشد اما گفته می‌شود این شرکت قرار است در روزهای آینده، امکان استفاده از این قابلیت را برای دیگر لانچرها نیز فراهم کند.