جستجوی چهره در اینترنت

معرفی 6 سایت جستجوی چهره در اینترنت

گاهی اوقات نیاز به پیدا کردن چهره‌های مشابه یک شخص دارید یا میخواهید اطلاعات بیشتری از چهره یک شخص خاص بدست بیاورید. در این مقاله به معرفی 6 سایت معتبر در زمینه جستجوی چهره میپردازیم:

جستجوی چهره در سایت گوگل:

آیا میدانستید در سایت گوگل میتوان جستجو را با عکس هم انجام داد و فقط محدود به جستجوی متن تایپ‌شده نیست؟ شاید شنیده بودید ولی تابحال امتحان نکرده بودید. سیستم جستجوی گوگل به شما اجازه میدهد با آپلود یک عکس، به دنبال عکس‌های مشابه آن بگردید. برای این کار باید وارد سایت images.google.com بشوید.در فیلد جستجو، یک آیکون دوربین خواهید دید. روی آن کلیک کنید و گزینه Upload an image را بزنید. حالا گزینه Choose File را بزنید و عکس مورد نظر خود را انتخاب و Search کنید. گوگل شروع به جستجوی عکسهای مشابه با آن عکس میکند.

جستجوی عکس در گوگل

سایت PicTriev:

سایت PicTriev.com در پیدا کردن چهره‌های شبیه به هم تخصص دارد. منتهی در کمال تاسف این ویژگی فقط به یافتن شباهت افراد با اشخاص مشهور (سلبریتی‌ها) محدود شده است. شما در این سایت میتوانید یک عکس با فرمت JPG یا PNG را وارد کنید تا PicTrieve شبیه‌ترین شخص را برایتان پیدا کند.
یکی از خصوصیات جالب این سایت، آنالیز خصوصیات چهره‌ای است بارگزاری کرده اید.مثلا به شما می‌گوید که فرد داخل تصویر حدوداً چند ساله است، چهره‌اش چقدر ویژگیهای مردانه یا زنانه دارد و در نهایت کدام سلبریتی‌ها به آن فرد شبیه¥تر هستند

چهره من شبیه کدام سلبریتی است؟

جستجوی معکوس تصاویر TinEye :

اسایت TinEye.com تقریباً مشابه سایت گوگل عمل می‌کند. برای جستجو در آن کافیست از یک آدرس اینترنتی یا آپلود تصویر دلخواهتان از روی کامپیوتر یا گوشی موبایل استفاده کنید. این سایت شاید ایندکس به روزی مانند گوگل نداشته باشد، اما گاهی نتایجی را به نمایش در میآورد که در غول موتورهای جستجو نخواهید دید. بنابراین ارزش تجربه و استفاده را دارد.

سایت جستجوی عکس از روی عکس

جستجوی دقیقه چهره‌ها در سایت PimEyes:

مکانیزم سایت PimEyes.com مشابه سایت گوگل است و می تواند نتایج را از میان بیش از 10میلیون سایت برایتان گلچین کند. این یعنی با نتایج دقیق و بسیار خوبی در این سایت مواجه خواهید شد. تنها محدودیت عجیب این سایت، پولی بودن آن است و برای مشاهده نتایج باید نسخه پریمیوم آن را خریداری کرده باشید.


مقایسه چندین چهره در سایت BetaFace:

وب سایت Betaface.com هم خدماتی شبیه سایت PicTriev به شما ارائه می‌دهد. در این سایت همشما میتوانید با بارگزاری یک عکس، به چهره‌های مشابه برسید. با این تقاوت که Betaface میتواند چندین چهره در یک عکس را بطور همزمان تشخیص داده و آنها را ایزوله و جداسازی کند. مرحله بعدی مقایسه چهره‌هاست. همچنین جستجوی سلبریتی‌ها و جستجو در ویکی‌پدیا برای چهره‌های شناسایی شده هم از دیگر اقداماتی است که سایت برایتان انجام میدهد.


How-Old.Net : چند ساله به نظر می‌رسید؟

این ابزار توسعه‌یافته بدست مایکروسافت میتواند بر اساس یادگیری ماشین، سن تقریبی سوژه را حدس بزند. نکته جالب‌تر اینکه مایکروسافت با تست‌هایی که از طریق این محصول نرم‌افزاری انجام داده، به نتایج بسیار جالبی هم دست یافته است. بعنوان مثال کلاه به‌سرگذاشتن می‌تواند شما را جوان‌تر از چیزی که هستید نمایش دهد یا گذاشتن عینک باعث بالاتر رفتن سنتان خواهد شد.

سایت تشخیص سن از روی عکس