مدیرعامل هواوی

از اپ استور هوآوی بیشتر بدانید

مهم‌ترین بخش سرویس های موبایل هواوی، اپ‌استور یا همان AppGallery است که جای خالی پلی استور را در گوشی‌های هواوی و آنر پر می‌کند. هواوی برای خلق اپلیکیشن‌های مربوط به این محیط بودجه هنگفتی را کنار گذاشته و طبق ادعای این شرکت بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه از آن استفاده می‌کنند. البته در مورد صحت و سقم این رقم‌های مطرح شده نمی‌توانیم با قاطعیت اظهارنظر کنیم زیرا هیچ شرکت ثالثی این ادعاها را تایید نکرده است.

اسکرین شات هواوی

در زمینه AppGallery هم باید بگوییم که سابقه‌ی زیادی دارد ولی از لحاظ میزبانی اپلیکیشن‌های محبوب در برابر پلی استور حرفی برای گفتن ندارد. در حال حاضر، اپلیکیشن‌های موجود در این محیط در ۱۸ دسته‌بندی مختلف قرار گرفته‌اند. اما کدام‌یک از اپلیکیشن‌های محبوب در این محیط حضور دارند؟

در حال حاضر می‌توانیم به نام‌هایی همچون اسنپ‌چت، TikTok، آمازون، Deezer، Booking.com و BBC News اشاره کنیم و در ضمن تعدادی از بازی‌های مشهور هم در AppGallery حضور دارند. متأسفانه، برخی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌ها مانند فیسبوک، واتس‌اپ، اینستاگرام و نتفلیکس در این اپ استور دیده نمی‌شود. البته گفته می‌شود به‌زودی تعدادی از آن‌ها به این محیط راه پیدا می‌کنند. با توجه به تحریم‌های آمریکا، قرار نیست اپلیکیشن‌هایی مانند یوتیوب، جیمیل، گوگل فوتوز و گوگل مپ در این اپ استور عرضه شوند.

از جمله ویژگی‌های قابل توجه AppGallery می‌توانیم به قابلیت موسوم به Quick Apps اشاره کنیم. این مشخصه که شباهت زیادی به Instant Apps گوگل دارد، به کاربران اجازه می‌دهد که اپلیکیشن‌های موردنظر را بدون نصب کردن اجرا کنند. هواوی اعلام کرده که تا حالا حدود ۱۷۰۰ اپلیکیشن از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند و تعداد آن‌ها رو به افزایش است. هواوی به غیر از توسعه اپ استور اختصاصی، مشغول همکاری با شیائومی، ویوو و اوپو برای ایجاد یک اپ استور یکپارچه مختص برندهای معروف چینی است. در حال حاضر در مورد این پروژه اطلاعات زیادی وجود ندارد.

منبع : دیجیکالا