موس در مک

سیستم عامل ios 14 بطور کامل از ماوس پشتیبانی میکند

طبق کدهای لو رفته که توسط سایت 9to5Mac مشاهده شده است ، اپل قرار است پشتیبانی کاملی از مکان‌نماهای ماوس را در iOS 14 انجام دهد. همچنین کدهای لورفته iOS 14 به دو مدل جدید Keyboard Smart اشاره دارد که مجهز به trackpad می‌باشد.

 تغییراتی که در سیستم عامل ایجاد می‌شود ، بیشتر ویژگی های مکان نما را که در ‌مک‌بوک استفاده می کنید را به iOS می‌آورد.

یک ویژگی جدید ممکن است این باشد که نشانگر پس از چند ثانیه عدم لمس موس یا پد لمسی ، پوینتر به طور خودکار ناپدید میشود و اگر کاربر سعی کند مکان نما را دوباره حرکت دهد ، دوباره ظاهر می شود.

مچنین در موقعیت‌های مختلف پوینتر (نشانگر ماوس) تغییر می‌کند. به عنوان مثال، مانند تغییر مکان از یک نشانگر فلش استاندارد، به یک دست اشاره‌گر هنگام معلق سازی در لینک‌ها است. این امکان وجود دارد که این API ها بتوانند بطور خودکار از طریق Catalyst به برنامه های مک ترجمه شوند ، که در حال حاضر ios 13 فاقد یک API برای تغییر نوع مکان نما ماوس است.

ماوس در ایپد
در ios 13 نشانگر ماوس به شکل یک دایره بود و از ژست‌های دیگر نظیر راست‌کلیک پشتیبانی نمی‌کرد و این برای کاربران راضی‌کننده نبود

اپل همچنین در حال توسعه پشتیبانی از ژست مانند Mac است ، مانند کلیک با دو انگشت برای کلیک راست.

حضور مدل های جدید صفحه کلید هوشمند و این حرکات به شدت نشان می دهد که لوازم جانبی صفحه کلید از یک لپ تاپ استاندارد مانند لپ تاپ بهره می برد.

دو شناسه مدل Keyboard Smart جدید که در این کد به آنها اشاره شده وجود دارد ، نشان می دهد اپل در حال آماده سازی لوازم جانبی برای مدل های مختلف iPad است. اگرچه نتوانستیم اطلاعاتی در مورد شکل بدنی لوازم جانبی جدید بیابیم ، یافته های کد حاکی از طراحی استاندارد لپ تاپ مانند صفحه کلید و صفحه کلید بزرگ در زیر آن است.

منبع : 9to5mac