خیابان استقلال ترکیه

آشنایی با خیابان استقلال ترکیه | istiklal street

در این مقاله میخواهیم با خیابان استقلال در ترکیه بیشتر آشنا شویم. استقلال یکی از معروف ترین خیابان های استانبول است. خیابانی مملوء از هیجان که همواره مورد توجه و محبوبیت انواع تورمسافرتی داخلی و بین المللی است. می توانید زماینکه قدم در این خیابان می گذارید با انبوهی از جذابیت ها رو به رو شوید. از ساختمان های کلاسیک و قدیمی گرفته تا بوتیک های بسیار شیک و رستوران‌ها و بارهایی که در طول مدت شبانه روز مملوء از گردشگران تورمسافرتی است.

این خیابان در منطقه بی‌اوقلو Beyoglu، در سمت اروپایی استانبول واقع شده است. مسلما معروفترین خیابان در استانبول هم هست. اسم قبلی این خیابان Cadde Kebir (بزرگ خیابان) بوده که بعد از جمهوری ترکیه در سال 1923 به این اسم تغییر کرده. فقط کافیه تو این خیابون قدن بزنین. هنگام قدم زدن و تفریح کردن میلیون ها نفر رو سراسر خیابان مشاهده می کنید که از سراسر جهان برای لذت بردن از مغازه‌ها، کافه‌ها، گالری‌های هنری، رستوران ها، کلیساها، سینماها، مسجدها و خیلی جاهای هیجان انگیز دیگه مراجعه کردن و تو جنب و جوش هستن.

این خیابان به دلیل موقعیت جغرافیایی خود توانسته تفرجگاهی عالی برای مسافرین تورمسافرتی باشد و گردشگران در قالب توریک روزه قدم در آن بگذارند. می توانید در تمام مدت شبانه روز از رستوران های فوق العاده ی آن دیدن کنید و طعم عالی غذاهای ترکی را بچشید. از جهت دیگر این خیابان توانسته توجه علاقه‌مندان به عکاسی را هم به خودش جلب کند. اگر از علاقه مندان به خرید هستید این خیابان را از دست ندهید. گردشگران تورمسافرتی می‌توانند سوغاتی‌هایی عالی و منحصر به فرد را از بوتیکپ‌های این خیابان خریداری کنند. از این گذشته این خیابان مسیر پیاده روی عالی را برای شما فراهم می‌کند.

منبع: همگردی