هالوینگ بیتکوین

تاثیر هاوینگ بر قیمت و هزینه استخراج بیت‌کوین

سوالی که ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده این است که هاوینگ چه تاثیری بر قیمت و هزینه استخراج بیت کوین خواهد گذاشت؟ گزارش جدید حاکی از این است که هزینه های استخراج بیت‌کوین (BTC) پس از هاوینگ ماه می بیش از 80 درصد افزایش می یابد.محققان TradeBlock با در نظر گرفتن فرضیات در مدل خود ، انتظار دارند که پس از هاوینگ قیمت به 90،000 دلار افزایش یابد.

طبق گزارش جدید TradeBlock شرکت تحقیقاتی داده های رمزنگاری ، انتظار می رود قیمت بیت‌کوین (BTC) پس از هاوینگ، 90K دلار افزایش یابد. با این حال ، محققان هشدار می دهند که اگر قیمت BTC از سطح مقاومت 10000 دلاری فعلی افزایش نیابد ، انتظار می رود تعدادی از استخراج کنندگان کار را تعطیل کنند ، چرا که انتظار می رود هزینه استخراج نسبت به هزینه های فعلی دو برابر شود.

ارز دیجیتال

هزینه های ماینینگ بعد از هاوینگ بیش از 80 درصد رشد می‌کند

در مورد تاثیر هاوینگ در قیمت بیت کوین باید بگوییم از آنجا که نرخ عرضه بیت کوین در این هاوینگ از ارزش فعلی 12.5 BTC در هر بلوک به 6.25 نصف می شود، هزینه های استخراج نیز افزایش می یابد. در این گزارش فرضیات متعددی برای پیش بینی هزینه های استخراج پس از هاوینگ ارائه شده است.

ابتدا ، TradeBlock به صورت تقریبی تخمین زده است که با هاوینگ پاداش، هزینه های بلوک ۸۰ درصد افزایش می یابد و به حدود ۱۲.۵۲۵ دلار می رسد. این تحقیق این فرضیه را در نظر دارد که با وجود کاهش پاداش، تجهیزات استخراج وارد بازار می شود و روند استخراج را آسان تر می کند.

با در نظر گرفتن این فرضیات ، قیمت استخراج یک بیت کوین ، با افزایش نرخ هش ، 15،062 دلار تعیین می شود. با این حال با فرض ثابت ماندن نرخ هش در سطح فعلی، هزینه استخراج یک بیت کوین به 12.525 دلار کاهش می یابد.

به گفته مدیر تحقیقات ارز دیجیتال TradeBlock ، جان تودارو ، استخراج کنندگان بزرگترین عامل تعیین کننده هزینه‌ای هستند که ممکن است با آن اقدام به فعالیت کنند، در صورت افزایش قیمتها براساس آن کار نکنند. او گفت:

“خیلی خوب است که بدانیم استخراج کنندگان چه فکری می کنند یا چه کار می کنند. ممکن است استخراج کنندگانی باشند که در آن سطح سود کنند اما تعداد زیادی از استخراج کنندگان ضرر خواهند کرد و ممکن است ریگ های استخراجی خود را تعطیل کنند.. “