اهمیت افزایش سرعت سایت

چند راهکار شگفت انگیز برای افزایش سرعت سایت

وقتی سرعت بارگذاری اطلاعات در سایت شما افزایش پیدا کنه، گوگل سایت شما را به عنوان یه سایت بهینه شناسایی میکنه و رتبه بهتری به اوناختصاص میده. در نتیجه مخاطبان بیشتری سایت شما رو در نتایج جستجوی گوگل میبینن و بیشتر به شما مراجعه میکند. بنابراین سرعت سایت با سئو رابطه مستقیم دارد. در ادامه به چند راهکار برای افزایش سرعت سایت اشاره شده است.

۱- بهینه سازی حجم تصاویر

یه نکته مهم برای افزایش سرعت سایت اینه که حجم تصاویر تون رو بهینه سازی کنین. ابزارهای مختلفی برای بهینه سازی حجم تصاویر وجودداره که با یه جستجوی ساده داخل گوگل میتونین کلی از این ابزارهای رایگان و آنلاین رو پیدا کنین.

۲- استفاده از CDN

دومین راهکار برای افزایش سرعت سایت استفاده از شبکه های تحویل محتوا است. در حال حاضر این شبکه ها کارایی خیلی خوبی از خودشون به نمایش گذاشتن و سرعت سایت ها رو به شکل قابل توجهی افزایش دادن. مجموعهای هستن که خدمات CDN بهتون ارائه میدن. کافیه سرچ کنید.

۳- استفاده از قالب های مناسب

سعی کنین از قالب ها و ابزارهایی استفاده کنید که پرسرعت و کارآمد باشن. استفاده از قالب های ناکارآمد و دارای کدنویسی ضعیف باعثمیشه که سرعت سایتتون افت کنه. از قالب های سبک و ساده و دارای کدنویسی صحیح استفاده کنید.

۴- استفاده از افزونه های دارای سرعت بالا

همیشه از افزونه هایی استفاده کنین که سرعت مناسب داشته باشن. سعی کنین افزونه هایی روی سایتتون نصب کنین که سرعتشون مناسبباشد. در غیر این صورت با افت سرعت مواجه میشین و رتبه گوگلتون هم افت میکنه.

۵- کم کردن تعداد ریدایرکت ها

گاهی با لینک هایی مواجه می شویم که با کلیک روی آنها، بعد از بازشدن آدرسی از سایت به صورت اتوماتیک به صفحه جدیدی منتقل میشیم. این روش رو بهش ریدایرکت میگیم. سعی کنین تا جایی که میشه این ریدایرکتها رو کم کنین.

چرا سرعت سایت انقدر مهمه ؟

گوگل برای رتبه بندی سایت در نتایج جستجو، به سرعت سایت خیلی اهمیت میده. بنابراین همیشه سرعت سایت تون رو چک کنین و اگه دیدین سرعت کاهش پیدا کرده، سریع برین و مشکل رو حل کنین تا گوگل بهتون گیر نده.