شادوبن چیست؟

شدوبن چیست؟ چگونه از شدوبن خارج شویم؟

شدوبن یا همان شادوبن ، جریمه ایست که از سمت اینستاگرام برای پیج هایی که قوانین اینستاگرام را رعایت نکرده اند در نظر گرفته می‌شود. فالو و آنفالوی بیش ازحد، استفاده از برنامه‌های تایید نشده اینستاگرام می‌توانند بخشی از اعمل رد شده از سوی اینستاگرام باشد. اما رایج ترین دلیل شدوبن استفاده از هشتگ‌های بی‌ربط است. به عنوان مثال شما عکسی با موضوع پیتزا درج کرده اید اما هشتگ خندوانه را زیر آن درج کرده اید. اینستاگرام به بی ربط بودن آن هشتگ پی برده و در صورت تکرار،یچ شما را شدوبن میکند.

هشتگ چیست؟

هشتگ ها کلماتی هستند که با علامت # شروع میشوند و به منظور دسته‌بندی مطالب جهت سهولت در دسترسی به‌کار گرفته می‌شوند. کاربران اینستاگرام با جستجوی هشتگ های مورد نظرشان در قسمت Tags به پستهای موضوعات دلخواهشان دسترسی پیدا میکنند. بنا بر این باعث ورود افراد جدید به پیج شما می شود. شما میتونید تا ۳۰ هشتگ زیر هر پست درج کنید. فرقی نمیکند که این هشتگ ها در کپشن نوشته شوند یا در کامنت (توصیه ما درج در کامنت است) .

سعی کنید همیشه از هشتگ های مرتبط استفاده کنید.در صورت استفاده از هشتگ های غیرمرتبط ، پست شما توسط کاربران فعال ریپورت شده و اینستاگرام شما را جریمه میکند. این جریمه که شدوبن نامیده می شود. در این حالت پست های شما در جستجوی هشتگها نمایش داده نمیشود. این حالت حداقل برای ۱۵ روز ادامه دارد

چگونه از شادوبن خارج شویم؟

برای خارج شدن از شدوبن میبایست تا ۱۵ روز از درج هشتگ خودداری کنید ، پیج خود را به حالت پرایوت قرار دهید، مرتب و منظم فعالیت داشته باشید و کلیه نرم افزارها و ربات های متصل به پیج را قطع کنید.