علت افت لایک اینستاگرام

چرا پیج اینستاگرام افت می‌کند؟ | بررسی چند اشتباه رایج

یکی از اتفاقاتی که صاحبین پیج‌های اینستاگرام بعد از مدتی با آن مواجه می‌شوند، افت کردن پیج است. منظورمان از افت کردن،‌ کاهش لایک، ثابت ماندن و یا ریزش فالوور است.

در بسیاری از مواقع،‌محتوای صفحه خوب است و نکات فنی نیز رعایت می‌شود، اما همچنان اوضاع صفحه خوب نیست. این اتفاق بخاطر اشتباهاتی است که شاید خودتان هم در جریان آن نباشید. در این مقاله به بررسی چند اشتباه رایج در مدیریت پیج‌های اینستاگرام میپردازیم:

مدیریت پیج اینستاگرام

نداشتن نقشه و هدف

نداشتن هدف در مدیریت پیج اینستاگرام همانند رانندگی بدون نقشه در جاده است. اگر نقشه‌ای نداشته باشید،‌به مقصد نخواهید رسید و هیچ‌گاه متوجه نمی‌شوید که مسیر را درست رفتید یا نه

هدفتان فقط فالوور است

آنالیز تغییرات فالوورها بسیار مهم است اما نباید هدفگذاری شما بر مبنای تعداد فالوورها باشد. یادتان باشد در کسب‌و‌کار شما با انسان طرف هستید. شما باید پرسونای خود را طراحی کنید و بر طبق آن، بهترین محتوایی که میتوانید را تولید کنید.

شدوبن شدن را جدی بگیرید

در صورتیکه هشتگ‌های غیر مرتبط با پست درج کنید، به مرور زمان پیج شما از طرف اینستاگرام، جریمه یا در اصلاح شدوبن می‌شود. در این حالت پست‌های شما در نتایج جستجوی کاربران نمایش داده نمی‌شود و آمار بازدید پست‌های شما کاهش می‌یابد. پس فقط از هشتگ‌های مرتبط استفاده کنید.

نداشتن شخصیت برند

اگر برند شما شخصیت مشخصی نداشته باشد، به مرور زمان رفتارتان شبیه یک ربات به نظر می‌آید و برای فالوورهایتان خسته‌کننده می‌شوید. اینستاگرام جاییست برای ارتباط انسان‌ها. پس یکی از مهمترین اقدامات شما باید ایجاد یک شخصیت برند برای پیجتان باشد و طبق آن شخصیت، نسبت به مسائل، واکنش مخصوص به خودتان را نشان دهید و ارتباط بهتری با فالووها برقرار کنید

ناهماهنگی محتوا

اگر محتوای پست‌های شما ناهماهنگ باشد، افراد جدید رغبت نمی‌کنند پیجتان را فالو کنند، ضمنا فالوورهای فعلی‌خود را از دست می‌دهید. مخاطبان برای هماهنگی محتوای شما ارزش قائل هستند. پس رسالت کار خود را پیدا کنید و برمبنای آن جلو بروید.

نداشتن پیوستگی

مهم تر از داشتن محتوای عالی، داشتن پیوستگی است. مهم نیست چقدر در تولید محتوا توانا هستید، تا زمانیکه یک برنامه مدون نداشته باشید، محتوای شما هرچقدر عالی هم که باشد، تاثیرگذاری لازم را ندارد.

اگر تابحال روزی یک پست میگذاشتید، به آن پایبند باشید. به قول معروف رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود/ رهرو آن نیست که گهی تند و گهی خسته رود

من وقت کافی برای پست گذاری روزانه ندارم !

بسیار از افراد،‌ از مشغله خود می‌گویند و قادر به پست‌گذاری بصورت روزانه و منظم نیستند. شما می‌توانید از سیستم‌های پست خودکار اینستاگرام (اتوماسیون) استفاده کنید و پست‌های خود را از قبل، زمان‌بندی کنید تا سیستم بصورت خودکار، آنها را در روز و ساعت مشخص شده توسط شما، روی پیج پست کند.

منبع : نوین هاب